Zadzwoń 

ODZNAKI EGZAMINY

 W załączniku pełna informacja.
Zasady organizacji egzaminów system odznak

Zgodnie z nowymi przepisami chęć udziału w egzaminie zgłaszamy w systemie Artemor na stronie PZJ. Bezpośrednio po zapisie macie obowiązek zapisania się także u organizatora wypełniając formularz zgłoszeniowy dodatkowo należy zapłacić za egzamin. 
Organizator dopiero w dniu egzaminu dostaje protokół egzaminacyjny z nazwiskami.
Organizatorzy egzaminów najpóźniej tydzień przed egzaminem muszą zamówić odznaki, legitymacje w PZJ czy OZJ. 

Uwaga od. 1.07.2022 nowy system zgłaszania się na egzamin na odznaki.
Jak zapisać się na egzamin  na odznaki?
W pierwszej kolejności – www. pzj.pl Należy wejść w zakładkę artemor i wybrać zakładkę z kluczykiem.
Następnie logujemy jeśli mamy konto lub wybieramy opcję załóż konto.
Aby założyć konto wypisujemy wszystkie 3 zakładki i ustalamy sobie hasło proszę pamiętać, że w haśle musi być znak specjalny
Jak już posiadamy jakąś odznakę lub byliśmy zarejestrowani jako zawodnicy tzn. że posiadamy już konto w systemie artemor i jeśli nie pamiętamy swoich danych wtedy:wybieramy zakładkę zestawienia (tą z szufladkami aby sprawdzić swój numer w PZJ),potem wybieramy zakładkę logowania (tą z kluczykiem) i podając swój numer PZJ prosimy o zresetowanie  hasła w systemie Artemor.
Po zalogowaniu należy wybrać  – kalendarz odznak,  (pierwszą z lewej taki czerwony kalendarzyk)
wybieramy datę egzaminu lub przedział czasowy i wpisujemy miejsce egzaminu Łódź KJ Wiki
na dole strony szczegóły egzaminu jest zielony przycisk zapisz się – klikamy i potwierdzamy na wyskakującym oknie chęć zapisania się
wyskakuje nam zielony pasek „POMYSLNIE ZAPISAŁEŚ SIE NA WYDARZENIE”
TO WSZYSTKO na stronie PZJ.
Po zarejestrowaniu się na egzamin na stronie PZJ musimy wypełnić formularz zgłoszenia u organizatora.

Jak się przygotować ?

Uwaga: osoby chcące zdawać odznaki oraz planujące starty w zawodach – wszyscy jeźdźcy do 15 roku życia mają obowiązek korzystania z kamizelek ochronnych , pozostałym osobom czyli od 16 lat kamizelka jest zalecana ale nie obowiązkowa.Artykuł 256 Przepisów w skokach.
Zawodnicy do lat 15 włącznie zobowiązani są startować w kamizelkach ochronnych.


Uwaga: kamizelki ochronne powinny być jak najlepsze, chroniące ciało młodego zawodnika.
Przepisy celowo nie określają jakości kamizelki, podobnie jak kasku, pozostawiając decyzję
rodzicom i opiekunom. Dopuszcza się wszelkiego rodzaju kamizelki ochronne, w tym tzw.
„żółwiki Nowe przepisy dot. odznak obowiązujące od 1.04.2019 link do dokumentu  http://pzj.pl/node/16913883

Ubiór na odznakę powinien być schludny, nie jest wymagany strój galowy jak na zawodach jeździeckich. Schludny – czyli jaki?

BRYCZESY – na egzaminie powinieneś wystąpić w spodniach do jazdy konnej, czystych i najlepiej eleganckich (pomyśl nad granatowymi, czarnymi czy beżowymi). Nie musisz specjalnie kupować białej pary bryczesów, sprawdź jakie bryczesy masz w szafie i ubierz parę, w której czujesz się najlepiej.
Koszulka – na egzaminie nie jest wymagana specjalna koszula ze stójką, która obowiązuje na zawodach jeździeckich, jednak wybierz koszulkę treningową – najlepiej w jednolitym kolorze i bez mocno wyciętego dekoltu najlepiej koszulkę polo.
RĘKAWICZKI JEŹDŹIECKIE– stanowią element ubioru jeździeckiego, zatem warto je założyć, najlepiej takie, które zapewnią odpowiednią ochronę dłoni i przyczepność do wodzy.
OBUWIE– ubierz czyste i wypastowane obuwie jeździeckie. Mogą być to sztyblety z czapsami lub oficerki jeździeckie. Nie mogą być to adidasy czy innego rodzaju obuwie sportowe. Sztyblety w połączeniu ze skarpetami jeździeckimi również mogą okazać się niemile widziane.
Ochronna kamizelka jeździecka – jeźdźcy do 15. roku życia muszą obowiązkowo jeździć w kamizelce ochronnej. Może być to kamizelka ale może też być tzw. żółwik . Jeżeli jesteś starszy, to kamizelka nie jest wymagana – jednak warto jest dbać o bezpieczeństwo podczas jazdy i zakładać ją na treningi 
kask do jazdy konnej– koniecznie jeździecki. Niedopuszczalne jest użycie kasku rowerowego czy innego ochronnego nakrycia głowy. Podczas egzaminu wymagany jest kask spełniający wymagane atesty bezpieczeństwa, które spełniać muszą kaski do jazdy konnej.